Over de KNVI

KNVI, de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Informatieprofessionals, is in Nederland hét platform voor Professionals in Informatiemanagement, Informatietechnologie en Informatievoorziening, waar iedere professional in deze disciplines zich thuis voelt. Informatie speelt een leidende rol speelt in de ontwikkeling van mens en maatschappij. Wij zien het dan ook als onze taak om de ontwikkeling van informatieprofessionals te bevorderen, door samen te werken, te faciliteren, elkaar te ontmoeten, focus aan te brengen en voorop te lopen. Daarbij houden we rekening met onze kernwaarden onafhankelijkheid, integriteit, professionaliteit.

lid worden

De KNVI is een netwerk waar de disciplines IT, archief en bibliotheek bij elkaar komen: hét platform van de informatieprofessional. Onze regio’s en interessegroepen zijn het hart van de vereniging. Zij organiseren bijeenkomsten in heel Nederland, waar je collega’s kunt ontmoeten en je kunt verdiepen in actuele ontwikkelingen in het vakgebied. 

Je bent van harte welkom om onze evenementen bij te wonen – leden krijgen korting of kunnen gratis deelnemen aan onze bijeenkomsten. Het KNVI-lidmaatschap heeft vele voordelen. Lid worden kan via het online formulier.

Je kunt ons op LinkedIn, Facebook en Twitter vinden.

Vragen? Het secretariaat is bereikbaar op 033-247 34 27.

Komende events

Paul Baak

Voorzitter
paul.baak@knvi.nl

Wouter Bronsgeest

Voorzitter
wouter.bronsgeest@knvi.nl

Tom Dalderup

Voorzitter
tom.dalderup@gmail.com

Sandra de Waart

Secretaris
sandra.de.waart@knvi.nl

Thomas Bouman

Penningmeester
thomasbouman@yahoo.co.uk

Tom Dalderup

Algemeen bestuurslid
tom.dalderup@gmail.com

Rian van Heur

Algemeen bestuurslid
rianvh@hotmail.com

Eric Kokke

Algemeen bestuurslid
eric.kokke@goopleidingen.nl

Pieter Anthonio

Fellow
pavanth@msn.com

Martijn Aslander

Fellow
martijnaslander@hey.com

Jos Baeten

Fellow
jos.baeten@cwi.nl

Martin van den Berg

Fellow
bergmart@online.nl

Regina Bernhaupt

Fellow
r.bernhaupt@tue.nl

Anita Bosman

Fellow
anita.bosman@knvi.nl

Klaas Brongers

Fellow
k.brongers@solutions4u.nl

Frits Bussemaker

Fellow
frits.bussemaker@me.com

Arjan van Dijk

Fellow
arjan.van.dijk@knvi.nl

Eric R van Dijk

Fellow
ervdijk@caiw.nl

Rutger Gooszen

Fellow
rutger.gooszen@vka.nl

Danny Greefhorst

Fellow
dgreefhorst@archixl.nl

Ken van Ierlant

Fellow
kenvanierlant@gmail.com

Johan Jeuring

Fellow
j.t.jeuring@uu.nl

Joost Kok

Fellow
j.n.kok@utwente.nl

Victor de Pous

Fellow
depous@live.nl

Matthias Rauterberg

Fellow
g.w.m.rauterberg@tue.nl

Liesbeth Ruoff-van Welzen

Fellow
l.ruoff@lrwa.nl

Abbas Shahim

Fellow
abbas.shahim@yahoo.com

Daniel Smits

Fellow
daniel@dsmits.com

Leon Strous

Fellow
strous@iae.nl

Paul Teeuwen

Fellow
paul@paulteeuwen.nl

Natascha van van Duuren

Fellow
n.vanduuren@declercq.com

Michel Wesseling

Fellow
m.g.wesseling@gmail.com

Dirk de Wit

Fellow
d.dewit@bvolve.nl

Ook partner worden?

KNVI werkt op verschillende terreinen samen met betrouwbare en betrokken partners. Heb je zelf een idee over de invulling van een samenwerking met de KNVI, neem dan contact op met de KNVI via info@knvi.nl of 033 2473427. Wij staan je graag te woord over de mogelijkheden.

www.knvi (1)

RDDI

KNVI werkt samen met RDDI aan het verbeteren van de informatiehuishouding van de overheid door de inzet van toekomstgericht opgeleide informatieprofessionals.

Lees meer

KBenP-logo

KBenP

Leden van KNVI ontvangen 10% korting op een in-company training

Lees meer

www.knvi (2)

IFIP

KNVI is lid van de internationale koepelorganisatie IFIP

Lees meer

www.knvi (4)

IFLA

KNVI is lid van de internationale koepelvereniging IFLA

Lees meer

www.knvi (5)

Belastingdienst

Lees meer

www.knvi (6)

CWI

Lees meer

www.knvi (7)

EBSCO

Lees meer

www.knvi (8)

Stichting Go Fonds

Lees meer

www.knvi (9)

GO Opleidingen

Educating Information Professionals for the future

Lees meer

www.knvi (10)

KB

Lees meer

www.knvi (11)

OCLC

Lees meer

www.knvi (12)

Van Haren

Lees meer

www.knvi (13)

Victorine van Schaickfonds

Lees meer

www.knvi (14)

Vogin Academie

Lees meer

www.knvi (15)

Vogin Fonds

Lees meer

www.knvi (16)

iSourcing Hub

iSuorcing Hub koppelt vraag en aanbod in de IT-sector op een slimme manier aan elkaar. Leden van KNVI ontvangen een gratis account.

Lees meer

www.knvi (17)

KHMW

Samen met KHMW worden jaarlijks de Young Talent Prices and Master thesis prices uitgereikt aan excellente studenten in het vakgebied.

Lees meer

www.knvi (18)

Nyenrode Business Universiteit

De KNVI organiseert samen met Nyenrode Business Universiteit 6 maal per jaar een Masterclass Digital Leadership.

Lees meer

www.knvi (19)

AG CONNECT

Lees meer

www.knvi (20)

BCS

Lees meer

www.knvi (21)

BREED

Lees meer

www.knvi (22)

ICDL EUROPE

Lees meer

www.knvi (23)

EXIN

Lees meer

www.knvi (24)

FOBID

Lees meer

www.knvi (25)

I4ADA

Lees meer

www.knvi (26)

IP

Lees meer

www.knvi (27)

IPOORT

Lees meer

www.knvi (28)

KIVI

Lees meer

www.knvi (29)

NAF

Lees meer

www.knvi (30)

NEN

Lees meer

www.knvi (31)

VAKBLAD OD

Lees meer

www.knvi (32)

ACM

Lees meer

www.knvi (33)

Adverteren?

Neem voor de mogelijkheden contact met ons op.

Lees meer

www.knvi (34)

CEPIS

KNVI is lid van de European Professional Informatics Societies

Lees meer

www.knvi (35)

IIBA

Het Nederlandse Chapter van het IIBA en de KNVI werken samen om vanuit beide organisaties het vakgebied van informatieprofessionals en in het bijzonder het vakgebied van de business analyse extra aandacht te geven en verder helpen te ontwikkelen.

Lees meer

IMF Academy

IMF Academy

KNVI leden ontvangen 15% korting op geselecteerde trainingen.

Lees meer

De KNVI heeft een lange en rijke geschiedenis. Meerdere naamsveranderingen en fusies hebben geleid tot het huidige netwerk van informatieprofessionals. De recentste fusie was in 2017, waarbij de KNVI, Ngi-NGN en SOD samen zijn gegaan tot één vereniging. De belangrijkste reden voor de fusie was dat de oude vakgebieden (bibliotheken, archieven, IT) in de dagelijkse praktijk steeds dichter naar elkaar toegroeien en samenkomen in het nieuwe domein van de Informatieprofessional.

KNVI

De Koninklijke Nederlandse Vereniging van Informatieprofessionals (KNVI), is een Nederlandse beroepsvereniging voor professionals in de informatievoorziening en -beheer. De vereniging werd in 1912 opgericht als de 'Nederlandse Vereniging van Bibliothecarissen' en stond tot 2012 bekend onder de naam NVB. Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan in 2012 ontving de vereniging het predicaat Koninklijk. De officiële naam werd per maart 2013 'Koninklijke Nederlandse Vereniging van Informatieprofessionals' (KNVI).  

Ngi-NGN

Zoals de naam al aangeeft, bestond de Ngi-NGN oorspronkelijk uit twee verenigingen: het Nederlands Genootschap voor Informatica en de Netwerk Gebruikersgroep Nederland. De NGN zag in 1989 het levenslicht, maar het NGI was ouder. Het ontstond in 1977 door een fusie van het Nederlands Rekenmachine Genootschap uit 1958, dat vooral bestond uitinformaticaspecialisten en het uit 1960 daterende Genootschap voor Automatisering. Ngi-NGN fuseerden in 2012 om verder te gaan als het platform voor ICT-professionals.

SOD

De Vereniging OverheidsDocumentatie werd opgericht in 1931 door een aantal hoofden Documentaire Informatievoorziening. De vereniging had het doel om het vakgebied van registratie en archiefvorming te ontwikkelen. Uit deze vereniging is in 1975 de Stichting Opleidingen en examens Documentaire Informatievoorziening en administratieve organisatie (SOD) ontstaan die de opleidingen voor de vereniging ging verzorgen. De SOD is als opleidingsinstituut verder gegaan en de Vereniging SOD bleef als vakvereniging actief tot de fusie met de KNVI in 2017. Het blad OD (OverheidsDocumentatie) wordt nog steeds uitgegeven.

Volg ons op social media