Alle events

KNVI event 2025: AI for Good?

Aanmelden

Sorry, de aanmeldperiode is voorbij.

donderdag 6 november 2025 van 12:00 uur tot 18:00 uur

Dames en heren, het doek gaat op…

De KNVI nodigt al haar leden uit voor het jaarlijkse spektakelstuk: een middag die even prikkelend als inspirerend is. Reserveer snel je plaats, want de zaal biedt ruimte aan slechts 150 gelukkige bezoekers!

Wat moeten we er nu van vinden? Van Artificiële Intelligence? Als techneuten weten we dat veel AI-berichten niet gaan over AI, maar over slimme routines en algoritmes. Al 30 jaar een technologische ontwikkeling. Met échte AI-agents heb je nog niet vaak te maken, aldus Gartner. En Large Language Models (LLM’s) baseren zich eigenlijk op nog maar 0,01 procent van alle beschikbare informatie die we in onze wereld beschikbaar hebben als ze hun woorden formuleren. Woord na berekend woord. Hallucinaties nemen we voor lief – als we ze herkennen. De interactie met zo’n model voelt vaak wel prettig en brengt je snelle antwoorden.

We kunnen met AI-achtige én met de echte Gen-AI tools al best veel. De balans kan doorslaan naar AI voor het goede. Als mensen integer handelen, maken ze AI met integere bedoelingen. Wie weet kunnen we met onze beroepsgroep de mensheid op de goede weg blijven helpen. Smart Humanity: in het theater in Ermelo op 6 november aanstaande. 

Hierbij alvast een tipje van de sluier over deze dag. Klik hier voor meer informatie over alle sprekers en het programma


Akte II – Scene 1: AI is briljant. Zonder grip op de data een briljante mislukking
Spreker: Drs. Jeroen de Groot

Betrouwbare data is essentieel voor succesvolle AI-toepassingen. Met het oog op de aankomende EU AI Act (augustus 2026) laat Jeroen de Groot zien waarom databeheersing onmisbaar is voor verantwoorde en effectieve inzet van AI.

Akte II – Scene 2: Digitale Ruimte Voor Gezondheid: Betreden Op Eigen Risico!
Spreker: Gabrielle Speijer

Durf jij de digitale ruimte voor gezondheid te betreden? Gabriëlle neemt je mee naar het hart van haar klinische praktijk, op het raakvlak van mens en technologie. 

Akte II – Scene 3: Digitale soevereiniteit in actie
Spreker: Ellen Mok ir.
Als voormalig medewerker bij de AIVD heeft ze veel kennis van de inzet en het misbruik van technologie in onze samenleving. Ellen opereert op het snijvlak van technologie en politiek. Haar key-note zal gaat over waarom we digitaal onafhankelijker moeten worden, maar ook hoe we dat in vredesnaam voor elkaar moeten krijgen.

Akte III – Scene 1: Zwartboek Chatcontrol – Jouw apparaat straks lek als een vergiet?
Spreker: Helma de Boer

De EU wil digitaal CSAM aanpakken. De bestaande ideeën om dit uit te bannen leiden ons naar een mijnenveld van problemen, terwijl het onduidelijk is wat het oplevert. Vaak zegt men dat het een kwestie van kiezen tussen privacy en security is. Maar is dat echt het geval? En zijn er andere oplossingen?

Akte III – Scene 2: Grip krijgen op je eigen informatie.
Spreker: Martijn Aslander

Martijn schreef onlangs een boek over grip krijgen op je eigen informatie en heeft ontdekt waarom een document voor overheden uitermate ongeschikt is als opslagmedium. In een humorvol betoog zet hij je denken over informatie en computers volkomen op zijn kop.

Akte III – Scene 3: Strategie maken als de technologie nog vorm krijgt
Spreker: Dr. Barbara van Veen

Hoe bepaal je strategie als de technologie nog volop in ontwikkeling is? Barbara van Veen bespreekt waarom klassieke modellen tekortschieten bij jonge technologieën, en hoe professionals kunnen omgaan met onzekerheid en complexiteit in besluitvorming.

Algemene Ledenvergadering 
Voorafgaand aan het KNVI event 2025 zal de Algemene Ledenvergadering plaatsvinden. Hiervoor dien je je afzonderlijk aan te melden via deze pagina.

Partners
Het KNVI Event 2025 kan niet mogelijk gemaakt worden zonder onze partners. Informeer naar de sponsormogelijkheden via info@knvi.nl.

Algemene info

PE punten: 4
Ticket Prijs
Leden ticket Gratis
Niet-leden ticket (incl. 1 jaar lidmaatschap) € 197,50

Let op! Door het 'niet leden - ticket' te boeken ga je akkoord met de voorwaarden van het aanschaffen van het KNVI-lidmaatschap.

Voorwaarden:
Voor € 197,50 ex btw neem je deel aan het KNVI Event 2025 en sluit je eveneens een lidmaatschap van de KNVI af. Profiteer t/m eind 2026 van o.a. een abonnement op een vakblad naar keuze en gratis deelname aan verschillende events. Voor meer informatie zie knvi over lidmaatschap.nl.

KNVI leden hebben gratis toegang tot dit evenement!

Op onze events is de no-show regeling van toepassing. Klik hier voor de algemene annuleringsvoorwaarden.

Locatie en bereikbaarheid
> Opstaplocatie pendeldienst: De Zanderij l Oude Telgterweg 203 l 3853 PG Ermelo 
 
Het Huis van Ermelo is goed bereikbaar met het openbaar vervoer. Vanaf station Ermelo is het slechts 3 minuten lopen. 
 
Let op: de parkeergelegenheid rondom het Huis van Ermelo is gratis maar zeer beperkt en op de meeste plaatsen geldt een parkeerschijf (1,5–2 uur). klik hier voor meer informatie over de parkeerzones en maximale parkeertijd. 
 
Om het je gemakkelijk te maken, is er een pendeldienst geregeld vanaf De Zanderij: 
 
Vertrektijden pendelbus vanaf De Zanderij: 
09.45 uur (ivm ALV) 
11.30, 12.00 en 12.30 uur 

Terugritten vanaf het Huis van Ermelo: 
16.45, 17.15 en 18.00 uur 

Tip 
Overweeg te carpoolen, dat is gezellig én duurzaam! Via de deelnemerslijst op onze website kun je makkelijk contact leggen met andere deelnemers.

Huis van Ermelo
Raadhuisplein 4
3851 NT ERMELO
Routebeschrijving

Organisator

KNVI

Volg ons op social media