Alle events

Het skills event voor Informatiemanagement en Functioneel Beheer

Aanmelden

Je kunt je nog aanmelden. Kom je ook?

Aanmelden

donderdag 23 oktober 2025 van 14:00 uur tot 17:00 uur

Programma van Het skills event voor Informatiemanagement en Functioneel Beheer

Op donderdag 23 oktober:
14:25 - 14:30 Introductie
14:30 - 15:30 Sessie 1 - Workshop
15:30 - 15:45 Pauze
15:45 - 16:45 Sessie 2 - Praktijkverhaal
16:45 - 17:00 Afronding & Einde inhoud
17:00 - 20:00 Pizza
  1. Van 14:30 tot 15:30

    Sessie 1 - Workshop

    Proactief omgaan met triggers als startpunt van veranderingen

    Je bent als data-analist, projectmanager, functioneel beheerder, compliance officer of informatiemanager werkzaam in het vakgebied Business Informatiemanagement. 

    Eén van onze belangrijkste verantwoordelijkheden als BIM-er of Business Informatiemanagement professional, is het soepel laten landen van veranderingen in de organisatie. 

    Hiervoor is een effectieve samenwerking met alle belanghebbenden noodzakelijk. Echter blijkt het, vooral in het geval dat deze veranderingen wel relevant zijn voor de organisatie, een grote uitdaging om alle belanghebbenden op het juiste moment en op de juiste manier te betrekken.

    Veranderingen beginnen met gebeurtenissen die mogelijk impact hebben op de organisatie (triggers). 

    Triggers komen op veel verschillende plekken en op verschillende niveaus binnen de organisatie terecht en de oorsprong van deze triggers is heel divers.

    Inzicht in al die verschillende triggers is een must voor elke BIM-er, waarbij het niet uitmaakt op welk niveau je als BIM-er actief bent. 

    In deze sessie gaan we onderzoeken hoe we als BIM-er triggers proactief kunnen ophalen. Daarbij ligt de nadruk op de skills die je als BIM-er nodig hebt. 

    Want welke techniek of methode je ook gebruikt, uiteindelijk gaat het erom dat je als BIM-er effectief samenwerkt met alle benodigde stakeholders.

    Het wordt een (inter)actieve sessie waarbij je gaat ontdekken welke skills jij kunt (en moet?) inzetten om proactief om te gaan met triggers.

  2. Van 15:45 tot 16:45

    Sessie 2 - Praktijkverhaal

    De Werkgroep ‘BIM in de hedendaagse tijd’ van de KNVI Interessegroep Open Standaarden heeft als opdracht het werkveld van de BIM’er in de huidige tijd te verkennen en daarbij eigentijdse uitdagingen in kaart te brengen. In een vergelijking tussen verschillende organisaties (op basis van het 9-vlaks model van Maes) komen meerdere uitdagingen naar voren waar organisaties vandaag de dag tegenaan lopen in de context van Business Informatie Management en Functioneel Beheer.

    Miriam Wagenaar (KB Nationale Bibliotheek) en Mike Schuren (Heineken) nemen jullie mee door een aantal van deze uitdagingen en delen vanuit hun eigen praktijkervaringen hoe zij binnen hun organisatie met deze vraagstukken omgaan.

    Daarnaast dagen zij de zaal uit om eigen ervaringen te delen tijdens deze sessie.

Algemene info

PE punten: 3

Organisator

Open Standaarden

Volg ons op social media